Výsledky vyhledávání

CESTA K VYSNĚNÉMU BYDLENÍ (S) BEZ-STAROSTÍ: Co všechno musíme zvážit a zajistit?Rádi byste se konečně přestěhovali a bydleli přesně tam, kde celý život toužíte? Víte, jaké kroky musíte podniknout, aby vše klaplo podle vašich představ? Pokud s nemovitostmi nemáte žádné zkušenosti, tak je mi jasné, že v těchto otázkách tápete. Ale od toho jsem tady já a abyste už nemuseli váhat a věděli jste do čeho jdete, připravil jsem si pro vás seriál „Cesta k vysněnému bydlení (s) bez-starostí“, kde se dozvíte vše podstatné.

V prvním dílu tohoto seriálu bych vás rád seznámil s tím, co všechno musíte zvážit a zajistit, aby nové bydlení, které si vyberete, bylo to nejlepší. Tak jdeme na to? 🙂

  1. Aktuální potřeby

Chci byt, dům nebo pozemek? Jak velký? Která lokalita se mi líbí a která naopak ne? Do jaké lokality za žádnou cenu nechci?

  1. Proč?

Jeden z nejdůležitějších faktorů je uvědomit si: Proč chci dům? Nebude mi stačit větší byt? Proč zrovna v této lokalitě?

  1. Výhody a nevýhody aktuálního bydlení

Co se mi na aktuálním bydlení líbí a co naopak ne? Co chci v novém bydlení zachovat?

  1. Dlouhodobé plány

Pokud vím, že jsem na daném místě pouze přechodně, tak musím zohlednit i fakt dalšího možného prodeje či pronájmu, abych pokud možno neudělal investiční chybu.

  1. Finanční možnosti

Jaké mohou být mé měsíční náklady? Jaká mi zůstane rezerva?

  1. Časové možnosti

Čas hraje při vyhledávání nového bydlení důležitou roli. Když jsem pod časovým tlakem (např. musím se rychle přestěhovat, potřebuji rychle větší prostor k bydlení, …), tak často udělám rozhodnutí, které bych jindy neudělal. Pokud mi to situace dovolí, měl bych začít hledat nové bydlení v dostatečném předstihu, protože když mám čas, většinou zvolím lépe.

  1. Chci nemovitost po rekonstrukci nebo v původním stavu?

Tato otázka souvisí i s předchozím bodem. Když jsem v časové tísni, jsem nucen hledat a vybírat nemovitosti, které jsou ve stavu pro mě přijatelném. Opravdu chci přijatelný stav? Spokojím se s tím? Nechci raději to nejlepší, co v danou chvíli můžu mít? Pokud mám čas, mám daleko větší možnosti výběru a můžu si dovolit vybírat jak z rekonstruovaných nemovitostí, tak z nemovitostí v původním stavu, které si poté případně přizpůsobím svému vkusu. Obě z těchto variant mohou být jinak finančně náročné a je dobré je zhodnotit.

  1. Dopravní dostupnost

Je místo, ve kterém se nachází nové bydlení, dobře dostupné? Jak daleko mám do obchodu? Kolik času strávím cestou do práce? Je tady dostupná MHD? Pokud mám v plánu mít děti, budou se na zastávku dostávat bezpečně? Nebo je budu vozit do školy vozit? Jedná se o další důležitý bod ke zhodnocení, protože pokud na něj nepomyslím, mohu se stát doživotním otrokem svého rozhodnutí.

Tak, a to je ode mě pro dnešek vše. Doufám, že jsem vám alespoň trochu poradil.  A pokud už tedy víte, jaké místo pro vás bude nejlepší, tak sledujte můj blog a brzy vám prozradím jaký je další krok k vaší vysněné nemovitosti.

A pokud nevíte, tak mi zavolejte na +420 731 010 213 a můžeme to společně probrat.

Porovnejte nabídky