Výsledky vyhledávání

CESTA K VYSNĚNÉMU BYDLENÍ (S) BEZ-STAROSTÍ: Důkladné prohlídky nemovitostiVýběr nového bydlení je často o stanovení kompromisů.

Čím více absolvujeme prohlídek, tím větší nadhled budeme mít. Nemá smysl trávit spoustu času nad fotkami z inzertních serverů a neabsolvovat prohlídky, protože inzeráty mohou být často velmi klamavé (např. ilustrační fotky, špatně určená podlahová plocha bytu, patro, orientace na světové strany, okolí domu nebo jeho skutečná poloha, …). Navíc prohlídka nemovitosti není úplně jednoduchá záležitost.

První prohlídka nemovitosti

Při první prohlídce se zaměříme zejména na faktory, které jsou pevně dané a nemůžeme je měnit. Pokud jsou tyto atributy akceptovatelné, má smysl se zabývat nemovitostí více do hloubky. Důležitým aspektem je samozřejmě, jak se říká, poměr cena/výkon. Dále nás zajímá skutečný stav bytu, jelikož řada fotografií je vylepšená tak, aby nemovitost vypadala lépe než ve skutečnosti. Pokud jsme na prohlídce nemovitosti, která je po rekonstrukci, je důležité prověřit detaily, abychom zjistili, jestli je rekonstrukce provedena kvalitně.

Reálný stav nemovitosti samozřejmě nehodnotíme pouze u nemovitostí, které již prošly rekonstrukcí, ale i u nemovitostí, které jsou v původním stavu. U těch se musíme na tento stav zaměřit ještě podrobněji, protože rozsah případné rekonstrukce může značně ovlivňovat hodnotu další nutné investice. 

Porovnejte nabídky