Výsledky vyhledávání

Cítit se skvěle i ve starším bytě či domě? Žádný problém!Foto zdroj: Idnes.cz

Spoustu klientů si vzhledem k dnešním vyšším tržním cenám na trhu nemovitostí nemůže dovolit dražší nemovitost, která již prošla rekonstrukcí, a tak se stále častěji setkáváme s klienty, kteří koupí starší dům či byt a postupně si ho zrenovují podle svých představ.

Každé stěhování je krokem do neznáma a doprovází ho mnoho obav. Někdy se odstěhovat prostě musíte, ať už z jakéhokoliv důvodu. A tak tady pro vás mám pár tipů, jak si z původní nemovitosti vytvořit útulné hnízdečko.

Jaký styl bude ideální?

Důležité je si hned v začátku vybrat styl v jakém chcete váš dům či byt mít. I tím si totiž můžete ušetřit spoustu peněz. Většina lidí si totiž nakoupí spoustu hezkých věcí, ale pak je ve výsledku nevyužije, protože k sobě vůbec neladí. Není nic snazšího než se inspirovat na internetu. Oblíbený je například server Pinterest, kde najdete spoustu inspirace.

Nejdříve se však rozhlédněte kolem sebe, co zde po původních majitelích zůstalo. Možná se ještě něco bude dát využít. Můžete je všelijak inovovat – mnohdy stačí třeba staré kousky přetřít novou barvou a hned vypadají jinak. Zbylé věci, které se vám nelíbí, však nemilosrdně odvezte do sběru nebo někomu darujte.

Čistota půl zdraví

Většinou nevíte, kdo před vámi v bytě bydlel, a ne každý si dá práci s tím, aby před odchodem byt hezky uklidil, vyčistil nebo vymaloval. Tohle všechno vás tedy pravděpodobně čeká hned na začátku.

Pokud se rozhodnete byt hned ze startu vymalovat, důležité je zvolit neutrální tóny, hlavně v případě, kdy si nejste jistí, jak bude ve výsledku interiér vypadat. Například pastelové barvy jsou velmi oblíbené. Pro odvážné tu máme ještě jeden typ: stále více jsou oblíbené různé tapety, které seženete ve všech možných barvách i stylech.

Útulné vybavení

Máme vše uklizené a vydezinfikované – je tedy čas sehnat si nějaké vybavení. Než však vyrazíte na nákupy, sepište si, co potřebujete hned a co naopak ještě chvíli počká. Až si tohle ujasníte, udělejte si představu, jak by měl nábytek vypadat. Berte v úvahu velikost bytu i jednotlivých místností. Raději nakupte napoprvé méně a později byt dovybavujte. Doporučuji navštívit JYSK, Pepco, nebo Ikeu, kde za rozumné peníze najdete spoustu stylového vybavení i dekorací.

Každé hnízdečko hezky zútulní různé textilie – závěsy, koberečky či polštářky. Důležitá jsou také zrcadla, která dokážou opticky zvětši i opravdu miniaturní byt.

Chybět by také neměli věci, které vám dodávají pocit bezpečí a jsou vám příjemné. Může to být hezká hudba, oblíbené knihy, svíčky, vonné tyčinky a další. Jsou to ty nejdůležitější věci, které vám dají pocit, že jste opravdu doma.

Jestli jsem vás nalákala ke koupi staršího domu či bytu, tak mi zavolejte na telefonní číslo +420 734 370 294 nebo napište na nedbalek@bez-starosti.cz a můžeme si spolu domluvit schůzku, kde vám společně nějaký dům či byt vybereme.

Porovnejte nabídky