Výsledky vyhledávání

Jak banka „schválila“ klientce hypotékuNedávno k nám do kanceláře přišli za kolegyní klienti, protože chtěli složit rezervační zálohu na byt, který si vyhlédli a již absolvovali i prohlídku. Kolegyně nikoho nenechá složit rezervační zálohu, dokud neprověří, jak mají klienti zajištěné financování, stejně jako jeho reálnost.

Někomu může tento přístup připadat zbytečně úzkostlivý, někdo se může cítit dokonce dotčený, protože mu přeci financování zajišťuje jeho nejlepší kamarád, případně dlouholetý známý, který se tím řadu let živí. Nicméně je třeba si uvědomit, že za realitní obchod zodpovídá realitní makléř, který si za spokojenost obou stran i bezpečnost celé transakce inkasuje nemalou odměnu. Proto by měl kontrolovat všechny aspekty spojené s obchodem.

Kolegyně byla celkem nekompromisní a poprosila mě, abych si s klienty na chvíli sedl a prověřil reálnost nabídky od nejmenované banky, kterou přinesli s sebou. Vzal jsem tedy nabídku, na které bylo uvedeno, že „poskytnutí úvěru je reálné“ a zadal stejná data do hypoteční kalkulačky dané banky.

Čekalo nás nemilé překvapení – vyšlo zamítavé stanovisko!

Na můj dotaz mi bylo následně sděleno, že v bance se na přepážce používá jednodušší kalkulačka, která bohužel nehodnotí všechny relevantní parametry. Netvrdím, že to tak mají všechny banky, ale tady se to stalo.

Pokud kupujete nebo prodáváte nemovitost, je vždy lepší využít služeb někoho pro koho je to takříkajíc denní chleba. Často se totiž jedná o nemalé peníze nebo úvěr na desítky let.

V naší kanceláři s vámi rádi probereme případné dotazy při výborné kávě a vše vám dopodrobna vysvětlíme.

Přeji pěkný den a hlavně #budtebezstarosti

 

 

 

 

 

Porovnejte nabídky