Výsledky vyhledávání

Jak si vybrat správnou realitní kancelář?Když se rozhodnete, že budete kupovat nebo prodávat nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře, jste teprve na začátku. Další krok je totiž hledání právě té vhodné kanceláře, která je spolehlivá. Dle mého názoru nestačí vsadit pouze na zavedenou společnost, ale co je možná ještě důležitější, tak si vybrat vhodného makléře, který se vám bude soustavně věnovat. 

Když prodáváte nemovitost, tak výběr makléře neuspěchejte a porovnávejte jejich projev a styl práce, než si vyberete jednoho. Osobní sympatie zde také hrají velkou roli. Ne s každým si „lidsky“ sednete a i když je to někdy těžké odhadnout na první pohled přeci je důležité cítit, zda makléři budete moci důvěřovat a svěříte mu svoji nemovitost. 

Dále vám při volbě konkrétního makléře pomůže doba jeho fungování na trhu nebo reference, které se dají na makléře nebo kancelář dohledat například na webu či facebooku. V neposlední řadě je rozhodující, jestli smlouvy a převod hotovosti zajišťuje kancelář sama nebo k tomu využívá právníka a notáře. Je zřejmé, že profesionál tyto důležité věci nechá opět specialistovi.

Dávejte si pozor na následující projevy makléřů, jejichž úrovní se můžete řídit:

  • Projev makléře již v telefonu, tlačí na vás nebo jedná příjemně a uvolněně?
  • Vzhled makléře. Dá se říci, že tak, jak se stará o sebe, bude se nejspíš starat i o vaši zakázku.
  • Chování makléře – je sebejistý nebo arogantní?
  • Má v ruce jasné argumenty a vše vám vysvětlí, nebo na vás tlačí a snaží se vyvolat stresující situaci, abyste se museli rozhodovat pod tlakem a bylo vám nepříjemné odmítnout nějakou nabídku?
  • Chce od vás podepsat smlouvu? Výhradní/nevýhradní/žádnou? Přeskakuje odstavce a drobné písmo, nebo vám vše vysvětlí případně poskytne čas na přečtení? Tady pozor, dobrý profesionál bude chtít vždy uzavřít exkluzivní smlouvu, ale na druhou stranu by to nemělo být pod nátlakem. Klient by k podpisu exkluzivity měl dojít po vlastní úvaze, že právě tento makléř mu zajistí profesionální prodej nemovitosti.

Nabízet nemovitost bez jakékoli smlouvy jsou ochotni jen amatéři, kterým se nevyplatí zakázku svěřit. 

Spolehlivá realitní kancelář by měla mít za sebou určitou historii, úspěšně uzavřené obchody a měla by být schopna doložit reference předchozích klientů.

A jaký názor na to máte vy? Máte nějaké zkušenosti s realitními kancelářemi nebo samotnými makléři, kteří vás třeba šokovali svým jednáním?

Klidně mi napište, mějte hezký den, Kateřina 🙂

Porovnejte nabídky