Výsledky vyhledávání

Jak správně investovat?Jak mohl ten či onen zbohatnout ve svých 25-35 letech? Jak to, že se má dobře a já furt musím makat v práci, která mě nebaví?

Na to je jednoduchá odpověď: vše je nastaveno v hlavě. Zajímáte se o finance? Ovládáte finanční gramotnost?

Jistě, na toto téma existuje mnoho knih, ale ruku na srdce – čtete je? Myslím, že spíše vyhledáváte informace na internetu a tam se bohužel můžete setkat s mylnými informacemi, protože si tam každý může psát co se mu zachce. Doporučuji dávat si na to pozor a ke čtenému webu přidat i pořádnou knižní literaturu. Dobrou volbou může být třeba spisovatel a podnikatel Robert Kiyosaki – s jeho knihami nikdy nešlápnete vedle.

Ale zpátky k tématu. Kdy se tedy máme učit o financích? Já jsem toho názoru, že od té doby, co se naučíme chodit a mluvit. Už jako malé děti by nás rodiče měli učit, co to znamená hodnota a nemusí to být jen hodnota peněz. Bohužel většina rodičů tohle neumí a nikdy nás to nenaučila, proto bychom měli poslouchat a číst úspěšné lidi.

Poprvé se dostaneme k vlastnoručně vydělaným penězům někdy ve věku 15 let, kdy začneme chodit na první brigádu. Kdybych já už v těch letech věděl o financích to, co teď, tak už asi také patřím mezi ty milionáře a lidi, o kterých se říká, že jsou za vodou. 😊 Ale měl jsem to tak, jako asi většina z vás, takže jsem to vše pochopil až o dalších 15 let později. Mám trochu skluz, ale není vše ztraceno. Pokud bych se už dříve zajímal o investice, mohlo být vše úplně jinak, ale to je pořád co by kdyby…

Jak tedy investovat?

To záleží i hodně na našem vstupním kapitálu. Pokud bych byl chytrý 15 letý kluk, tak si dvě třetiny odkládám z brigády bokem. A dělal bych to třeba 3 až 5 let. V dnešní době si brigádník může vydělat průměrně cca 15 000 Kč. Když si odloží dvě třetiny, tak to je 10 000 Kč. Řekněme, že pracuje půl roku v roce. Takže za ty 3 roky by si mohl našetřit 180 000 Kč a za 5 let 300 000 Kč, což už je slušný kapitál, ale kdo z nás to tak udělá, že?

Dobře, ale řekněme, že máme našetřeno něco mezi 150 000 Kč až 300 000 Kč (dá se investovat i s ničím, ale to už není na krátké povídání 😊 ). Pokud už máme tedy zmíněný kapitál, tak je na nás, jak s ním naložíme.

Investovat můžete PŘÍMO nebo NEPŘÍMO:

PŘÍMÉ INVESTOVÁNÍ = To je investování do nemovitostí. Tady to chce trochu větší zkušenosti, příjem je potom nájemné. Případně pokud koupíte dobře, tak můžete udělat rychloobrátkový prodej. Zkráceně levně koupím, draze prodám 😊

NEPŘÍMÉ INVESTOVÁNÍ = Investování do fondů, dluhopisů a crowdfundingu. Zde není potřeba velký kapitál a příjem je úrok z investované částky.

Tak snad vám to trochu pomůže ve vašem rozhodování ohledně financí a hlavně buďte bez-starostí.

Michal Korič
Telefon: +420 722 533 689
E-mail: koric@bez-starosti.cz

Porovnejte nabídky