Výsledky vyhledávání

Je bydlení v současné době opravdu nedostupné?V posledních týdnech se bavím nad čtením článků se zajímavými nadpisy, jako třeba:

„Bydlení pro mladé je nedostupné! Bude následující generace bydlet ve stanech?“

Po přečtení těchto článků jsem nabyl dojmu, že vlastně jiné místo k životu, než je Praha, u nás neexistuje.

Ano v Praze jsou ceny extrémní a kupovat tam nemovitost není žádný med, ale Prahou přeci nekončí hranice České republiky, i když to tak někomu může připadat.

Jak to tedy je s cenami v ČR? A vyplatí se dnes vůbec kupovat nemovitost?

Často slýchávám, že ceny jsou na vrcholu a nevyplatí se kupovat nemovitost ani pro vlastní bydlení ani na investici. Tyto názory šíří „odborníci“ na sociálních sítích pod komentáři různých příspěvků a podobně, ale je to samozřejmě nesmysl.

Ceny nemovitostí byly na vrcholu jak v loňském roce, tak i v tomto a dost pravděpodobně se bude mluvit o vrcholu cen i v příštím roce.

V meziročním srovnání od srpna 2018 do srpna 2019 vzrostly ceny nemovitostí na Ostravsku o 20,6 % a tehdy jsem také slýchal, že jsou ceny na vrcholu….

Na tyhle argumenty potom slýchávám „no ale až přijde krize, tak ceny nemovitosti poletí dolů.“

A kdy ta krize bude? Kdy to poletí dolů? Může to být za rok a nebo taky třeba za 5 let, ale víte co se stane?

Nemovitosti o nějaké to procento určitě klesnou, ale po každé krizi ceny nemovitosti vždy překonají ceny před krizí. Díky tomu se dostávám k velice jednoduché otázce, jestli si pořizovat nemovitost nebo raději ne.

Pokud nechcete akceptovat aktuální ceny nemovitostí a budete si myslet, že někdy něco pořídíte lépe, tak pravděpodobně nekoupíte vůbec nic, zůstanete v nájmu a budete platit hypotéku někomu kdo si na rozdíl od Vás pořídil nemovitost jako investici.

Nejlépe o tom ví své lidé, které potkávám na prohlídkách a po otázce jak dlouho hledáte zazní třeba odpověď: „3 roky“.

Porovnejte nabídky