Výsledky vyhledávání

Nemovitosti v roce 2020 a 2021 – je výhodné je prodat?Rozhodli jste se, že chcete prodat svou nemovitost, ale stále váháte a pokládáte si otázku, zda je zrovna teď ta doba, kdy je výhodné prodat?

Za posledních 5 let stoupla hodnota nemovitostí přibližně o 30 % a v žádaných lokalitách i více. Proč k tomu došlo? Hlavně proto, že banky mají nastavené nízké úrokové sazby.
Sice se během uplynulých let zpřísnily kritéria pro získání úvěrů/hypoték, ale i přesto byla většina žádostí schválena. Roli hrálo také to, že se české ekonomice dařilo. Podnikatelé uzavírali spoustu zakázek a zaměstnancům se zvyšovaly platy.

Teď tu máme rok 2020 a otázka zní: Je tedy dobrá doba na prodej nemovitostí?

Snad každý ví, že se dlouho mluvilo o tom, že přijde krize a ekonomika půjde dolů. Nakonec přišla letos, ale nestalo se to, co většina z nás očekávala,  že nemovitosti půjdou s cenou dolů a bude výhodné nakupovat. Opak je ale pravdou, ceny nemovitostí stagnují a v některých žádanějších lokalitách šly až o 5 % nahoru.

Pokud tedy stále váháte, zda prodat nemovitost, tak to udělejte. Ceny jsou na svém maximu, tak kdy jindy prodávat, když ne teď?

Poptávka je velká a lidé, i když je krize, mají naspořeno a čekají na svojí vysněnou nemovitost. Navíc byla zrušena daň z nabití nemovitých věcí a kdo ví kdy ji zase vláda udá v platnost? Nikdy nevíme, jak se naši zákonodárci vyspí.

Budou v budoucnu klesat ceny nemovitostí?

Můžeme předpokládat, že by ceny mohly jít dolů, ale nikdy to nebude o tolik jako je aktuální nárůst cen. Když se podíváme zpět do minulosti, tak ceny stále rostly.

Já vždy klientů radím, že nemají stavět cenu na první místo, když vybírají svou nemovitost ke koupi, ale měli by se zaměřit spíše na lokalitu, úrokové sazby hypoték a jestli je to opravdu ta nemovitost, kterou si vysnily.

A co se prodeje týče, tak spoustu investorů mi dá za pravdu, že nejvíce se nakupuje v krizi. Takže kdy je nejlepší prodat? Samozřejmě, že v krizi.

Pokud budete chtít poradit a promluvit si o tom, tak se mi určitě ozvěte.  A hlavně buďte bez-starostí.

Michal Korič
Telefon: +420 722 533 689
E-mail: koric@bez-starosti.cz

 

 

Porovnejte nabídky