Výsledky vyhledávání

Není makléř jako makléř aneb nedělejme ostudu této profesiLetos v září to budou teprve 3 roky, co jsem začal dělat práci realitního makléře. Začátky byly těžké a v prvním roce jsem se na vše chtěl mnohokrát vykašlat, ale díky tomu, že neumím prohrávat, jsem se vždy kousnul a makal dál na tom, abych se někam posunoul a dal lidem službu, kterou si za své peníze zaslouží. Službu, která má význam a přinese lidem obrovskou přidanou hodnotu a snad trochu přispěje ke zlepšení jména této profese.

Za tuto relativně krátkou dobu jsem zprostředkoval prodej více než 40 nemovitostí a jsem si jistý, že služba, kterou dělám, má význam, protože pomáhá lidem ušetřit spoustu času a taky vydělat nějaké ty peníze navíc.

Když jsem tuto práci začal dělat, tak jsem hned věděl, že v realitách je obrovská konkurence, ale zároveň je také mnoho realitních makléřů, jejichž práce je špatná. Jedna z věcí, která mě vedla k této práci a touze v tomto oboru něco změnit, byla katastrofální zkušenost s makléřkou, která mi prodávala pozemek.

 A víte co se za tu dobu změnilo? Víte kam se ona „konkurence“ posunula? Bohužel nikam…

Pro ty, kteří si říkají, že je tohle nějaký egoisticky výlev nebo že si libuji ve střílení do vlastních řad, tak vás ujišťuji, že tomu tak opravdu není. Chtěl bych vám jenom ukázat, jak se věci mají, protože nechci, abyste naletěli dalšímu makléři, který nedělá svou práci tak, jak by měl.  

Některé věci, které makléři dělají, se opravdu nedají přehlížet do nekonečna a když je něco do očí bijící jako tento obrázek, tak prostě o tom nejde mlčet….

Co tedy vidíte na obrázku?

Asi největší realitní bizár, co jsem kdy viděl. Jedna společnost inzeruje jeden byt, ale inzerují jej dva různí makléři, za dvě různé ceny a dokonce z bytu udělali podle metrů asi i dva různé byty. Možná se jim to povede i dvakrát prodat, co myslíte?

A vidíte tu cenu? Tak ta je vzdálená od tržní ceny bytu v dané lokalitě zhruba o půl milionu korun, což taky není moc fajn.

Špatně nastavených cen je na inzertních portálech většina, a to hlavně díky tomu, že cenu neurčil profesionál, který ví jak nemovitost nacenit, ale majitel nemovitosti.

Majitel nemovitosti v tomto případě řekl, že chce 1 200 000 Kč za svůj byt, který je prodejný přibližně za 700 000 až 800 000 Kč a makléř mu to vesele odkýval a teď bude čekat až se klient umoudří a začne byt zlevňovat. V tomto případě to majiteli dokonce odkývali dva různí makléři ze stejné společnosti a každý z nich uvádí jiné informace o nemovitosti. Co by na to asi řekli na ČOI? Tento způsob práce se snad nedá nazvat ani prací protože tito makléři se nedají nazvat nijak jinak než předražení inzerenti.

Špatně nafotit byt, napsat špatný text, udat mylné informace, nastavit špatnou cenu a celkově špatně odprezentovat nemovitost – to zvládne přeci každý.

Všem se omlouvám za článek plný negativních emocí, ale ono to prostě nešlo přehlédnout.

Každý den makám na tom, abych svým klientům přinesl top službu, díky které nebudou mít žádné starosti a z celého obchodu vytěží maximum. Dělám maximum pro to, aby profese realitního makléře měla prestižní jméno jako ve světe a aby spojení „realitní makléř“ nebylo jen sprosté slovo…. A pak prostě navštívím největší realitní portál v ČR a vyskočí na mě takové inzeráty.

Řešíte nebo někdo ve vašem okolí řeší prodej nemovitosti? Ozvěte se mi a přestaňte platit za práci lidem, kteří si to nezaslouží. To je potom jako vyhazovat peníze z okna – a to přece nechcete, že ne? Makléř pro vás má být obrovskou přidanou hodnotou a ne jen předražený inzerent.

Bezpečný prodej nemovitosti je dlouhý a složitý proces, ale vím jak na to. Stáhněte si e-book a checklist „100 kroků k prodeji za nejvyšší možnou cenu (s) bez-starostí“, kde si ověříte, jak spolupráce probíhá, nebo mi zavolejte na +420 733 310 002 a já vám povím, co všechno pro vás mohu udělat.

Porovnejte nabídky