Výsledky vyhledávání

Nepodceňujte důležitost smluvních dokumentů při prodeji Vaší nemovitostiZ praxe víme, že většina lidí prodává nemovitost jednou maximálně dvakrát v životě. Jestli mezi ně také patříte, vzpomeňte si na to, jak dopadla většina činností, které jste dělali poprvé třeba na první jízdu v autě. Člověk se snažil, jak nejlépe uměl, ale výsledek nebyl nic moc. Až praxí a absolvováním více jízd jsme se postupně zdokonalovali. Když to porovnáme s prodejem nemovitosti, je to vlastně úplně to samé. Má smysl riskovat, že se to napoprvé nepovede při prodeji pravděpodobně nejdražšího majetku, který člověk má?

Podpis smluvní dokumentace je nejzásadnější krok celého prodeje. Pokud se zájemcem o koupi neuzavřete smlouvu o rezervaci nemovitosti, budoucí kupní smlouvu nebo rovnou kupní smlouvu, zájemci o koupi Vás můžou natahovat a Vy tak můžete přijít o další bonitní klienty. Tím se samozřejmě okrádáte o váš drahocenný čas a hlavně peníze. Velmi často se např. stává, že zájemce o koupi by rád Vaši nemovitost koupil, ale žádná banka mu z různých důvodů úvěr neposkytne. Bohužel se to čím dál častěji týká i klientů, kteří nemají žádné závazky.

Nejhorší věcí, kterou však můžete udělat při „samoprodeji“, je to, že využijete kupní smlouvy stažené z internetu či od právníka, který se nespecializuje na nemovitostní právo. V tomto případě může z celého obchodu sejít nebo v té lepší variantě se Vám doba prodeje může protáhnout o nějaký ten měsíc navíc, a to díky neznalosti metodiky bank, pracovních postupů katastrálního úřadu či bytového družstva.

V případě, kdy zájemci tvrdí, že mají úvěr na koupi schválený na vyšší částku, než je kupní cena Vaší nemovitosti, trvejte přesto na uzavření smlouvy. Z vlastní zkušenosti vím, že tato informace většinou není správná. Nabídky, které dostanou zájemci o koupi na 1. schůzce v bance, se po předložení řádné žádosti můžou naprosto lišit od předchozí první nabídky (např. díky složité metodice banky, negativním záznamům zájemce v úvěrových registrech, nižšímu odhadu ceny nemovitosti, nedostatku vlastních finančních prostředků, potřebného k zajištění úvěru další osobou a spoustě dalších důvodů).

Další důležitá věc je správně specifikovat vyúčtování přeplatku služeb za užívání bytu, může se stát, že Vám kupující přeplatek nevyplatí. Některé společnosti, vykonávající správu bytových domů, totiž nechtějí zapsat a následně vyúčtovat stav měřičů tepla a vody v den předání bytu. 

Dobrá rada na závěr:

Pokud řešíte nebo přemýšlíte o prodeji své nemovitosti a chcete se ujistit, že pro úspěšný prodej děláte maximum, tak se podívejte na mou webovoustránku www.marketanedbalek.cz a stáhněte si 100 kroků k úspěšnému prodeji.

Šetřit na servisu při prodeji nemovitosti se nemusí vyplatit. Takže pokud byste chtěli vědět tržní hodnotu své nemovitosti, nebo pomoct přímo s prodejem a ušetřit si tak komplikace s ním spojené můžete se mi ozvat na tel: +420 734 370 294.

Tak krásný den a hlavně #budtebezstarosti

Porovnejte nabídky