Výsledky vyhledávání

Vila v Karviné: Příběh se šťastným koncemMáte rádi příběhy se šťastným koncem? V tomto případě to není pohádka, ale jeden příběh, který se skutečně odehrál. Udělejte si pár minut času a přečtěte si ho. Jsem si jistý, že Vás obohatí a snad nebude ani nudný. 🙂

Začátkem tohoto roku v lednu jsem v rámci své práce projížděl realitní servery a narazil jsem na prodej vily v Karviné, kterou jsem dobře znal. Respektive asi každý karviňák o ní ví, jelikož je to opravdu v samém centru města pár minut od náměstí.

Po krátkém průzkumu jsem zjistil, že tato nemovitost je neuvěřitelně dlouho na prodej a stále se nic neděje. V nabídce byly špatné fotografie, které neukazovaly absolutně nic, co by ji vystihovalo, žádný nápad, co by se vše zde dalo vybudovat, u nabídky chyběl půdorys a o moderních nástrojích jako je virtuální prohlídka nebo videoprohlídka nemovitosti nemůže být ani řeč.

O to více pro laika může být zarážející, že tuto úžasnou stavbu měla v nabídce jedna z největších realitních kanceláří v ČR a vlastně i na světě. Mě to nijak extra nepřekvapilo, já jsem si na to z praxe už zvykl a tak jsem v tomto případě viděl akorát příležitost.

Shodou okolností se s majitelem znal bratr mé budoucí ženy a dostal jsem telefonický kontakt.

Poprvé jsem s majitelem komunikoval 7. 1. 2019, následně jsme se sešli, probrali jsme možnosti spolupráce a nastínil jsem majiteli jaká je situace a co se s ní dá dělat.

Vzhledem k tomu, že majitel měl s makléřkou vazby z minulosti, tak i přes to, že změnu chtěl, tak se k ní hned neodhodlal. Během roku jsme ale zůstali v kontaktu.

Těsně před mým krátkým pracovním výletem do Dubaje mi zazvonil telefon a na druhé straně byl majitel vily, který mi sdělil, že je již rozhodnut jít se mnou do spolupráce. Přesně to bylo 10. 9. 2019, takže 9 měsíců po našem seznámení.

V letadle jsem měl prostor na přemýšlení, a tak jsem se dal do plánování prezentace krásné prvorepublikové vily, která si zasloužila tu nejlepší péči a zpracování.

Scénář k videoprohlídce, který jsem během letu napsal, využit nakonec nebyl. Byl skvělý a originální, ale vzhledem k tomu, že mě tlačil čas, abych stihl zpracovat zakázku co nejdříve, tak jsem nemohl čekat, až dám náročně časově dohromady lidi, které jsem do videa chtěl použít.

Nicméně myslím, že i scénář, který jsem napsal následně a podle něj jsme společně s kluky z Cousin’s production točili, byl fajn, posuďte sami:

Ještě než se začala zpracovávat prezentace, tak proběhl generální úklid celé nemovitosti včetně úprav zahrady a 14. 10. 2019 jsme celý den natáčeli video. Další nezbytná část prezentace jsou top fotky, a ty pro mě zhotovil můj dvorní fotograf Michal Jandora, který za mnou přijel ve středu 16. 10. 2019.

Jako další následovaly nezbytné procesy např. stříhaní videa, úprava fotografii, tvorba poutavého textu a také velice důležitá tvorba 3D půdorysu nemovitosti, který mi jako obvykle připravila naše asistentka Pavlínka Fardová, za což jí moc děkuji, protože vím, že jí to zabralo spoustu času.

Tradičně se na všem makalo i o víkendu a tak jsem kompletní prezentaci nemovitosti měl hotovou v pondělí 21. 10. 2019 někdy k večeru.

V úterý jsem ještě doladil nezbytné marketingové detaily tak, aby se nemovitost dostala k co největšímu počtu potencionálních kupujících a začaly se dít věci.

Na vteřinku odpoutám Vaši pozornost od příběhu a rád bych zdůraznil jednu věc. Někteří makléři si libují v reklamě, která je založena na super rychlém prodeji nemovitosti a ačkoli může toto působit podobně, tak se jedná o naprosto jinou situaci.

Prodej nemovitosti není závod a nemyslím si, že zakládat si reklamu na rychlosti prodeje je správná cesta.

Tady ovšem přichází ten zásadní faktor, že nemovitost byla v nabídce 3 dlouhé roky! Ano, čtete správně, 3 roky měla makléřka na to, aby udělala něco s touto skvělou nemovitostí a našla ji nového majitele, ale bohužel se tak nestalo a ani se tomu nedivím, protože jak jsem zmiňoval na začátku, celá její prezentace byla odfláknuta. Na mých stránkách www.jansznapka.cz najdete blog a tam najdete také různé články o tom, co vše se dá dnes pro úspěšný prodej udělat.

A teď zpátky k tématu, již ve středu 23. 10. 2019 proběhly 4 prohlídky a na sobotu byla v plánu další, ale na pátého zájemce se již nedostalo.

A tak místo sobotní prohlídky byla sobotní rezervace nemovitosti.

Z mého pohledu mohla být tato krásna vila prodána již dávno a stačilo jediné – správné odprezentování nemovitosti. Každopádně berme to tak, že vše dobře dopadlo a máme spokojenou jak prodávající stranu, tak kupující a vila najde konečně zase využití pro širokou veřejnost.

Pokud budete do budoucna řešit prodej nemovitosti, tak si svého makléře opravdu pečlivě vyberte.

Podívejte se na jeho zakázky, zjistěte, jak pracuje, jakou přidanou hodnotu pro Vás bude představovat a až potom se rozhodněte. Můžete si také stáhnout  e-book a checklist „100 kroků k prodeji za nejvyšší možnou cenu“, kde se dozvíte, jak probíhá spolupráce konkrétně se mnou.

Porovnejte nabídky