Výsledky vyhledávání

Proč je důležité ověřit technický stav nemovitosti?Už je to několik měsíců, co jsem úspěšně absolvoval certifikační zkoušky na specialistu prověření nemovitosti a neměl jsem vůbec v plánu to někde vytahovat, protože jsem to dělal hlavně pro sebe, abych svým klientům mohl být přínosem i z hlediska technického stavu nemovitosti.

V posledních dnech, týdnech jsou opět realitní makléři na pranýři v článcích/rádiích a tentokrát kvůli technickému stavu nemovitosti, a proto jsem se rozhodl na tohle téma něco málo napsat.

Dozvěděl jsem se spousty „fint“, které nepoctiví makléři dělají, aby zahladili vady nemovitosti a podobné věci. Samozřejmě tyto články a rádiové debaty nejsou nic jiného než placené reklamy a dost dobře si umím představit, kdo za tím ve skutečnosti stojí.

Co si budeme nalhávat, určitě mezi námi jsou nepoctivci, co by si pro korunu nechali vrtat koleno a zamlčí určité informace, aby nemovitost prodali, ale tohle není problém jen makléřů. Dělají to i sami prodejci a věřím, že určitě i v hojnější míře.

Největší problém ale asi nebude v tom, kdo co zamlčuje, protože zjistit se dá téměř vše, ale spíše přístup kupujících. Když si člověk jde koupit auto za 200 000 Kč, tak si s sebou vezme mechanika, aby se ujistil, že je vše tak jak má být, ale paradoxně když člověk kupuje dům za několik milionů, tak si s sebou většinou nikoho nevezme, neprověří si stav nemovitosti a spoléhá jen na vlastní oko.

Podívejte se na www.jansznapka.cz, kde zjistíte, že jedna ze služeb, kterou nabízím, je také technická inspekce nemovitosti. S kolegy ze Zlína máme certifikaci na posuzování technického stavu nemovitosti a dokážeme spousty vad odhalit a díky nim následně řešit úpravu ceny Vámi kupované nemovitosti. V případě využití služby posouzení technického stavu nemovitosti se Vám dostane do ruky složka s 30-60 A4, kde bude i s fotkami popsána každá vada a jaký má vliv.

Pokud si ovšem prodávající vybere opravdu kvalitního makléře, tak ten si veškeré vady zjistí a určitě je nebude před kupujícím skrývat.

Co z toho plyne?

Pokud na Váš soukromý inzerát volá 10 makléřů denně, tak se nenechte ukecat na službu, která pro Vás nemá žádnou přidanou hodnotu (polovina z nich ani neřekne, že je makléř a ta druhá má určitě kupce).

Proto sedněte k internetu a toho svého makléře si vyberte podle práce, která za ním stojí a podle služeb, které je Vám schopný nabídnout.

Mezi makléři je v dnešní době bohužel propastný rozdíl jako mezi Trabantem a Ferrari, takže vybírejte pečlivě, ušetří Vám to spoustu času, nervů, starostí a hlavně peněženku.

 

Porovnejte nabídky