Výsledky vyhledávání

Proč je smlouva důležitá?Jak by Vám bylo, kdybyste chodili do práce a nevěděli, jestli dostanete zaplaceno?

Co to plácám? Velká část lidí při prvním setkání s realitním makléřem vyhrkne slova: „Žádnou smlouvu Vám nepodepíšu!“

Reálná prodejní doba bytu může být zhruba 1-3 měsíce a aby pro Vás makléř představoval přidanou hodnotu v podobě obrovské úspory času a hlavně, aby Vám z toho bytu dostal opravdu lepší peníze než zvládnete Vy sami, tak musí perfektně zpracovat zakázku a investovat do její propagace nejen svůj čas, ale i své peníze.

Myslíte, že tohle zvládne člověk, který Vám přistoupí na Vaše požadavky a bude pracovat bez smlouvy?

Takový člověk musí pracovat s náhodou a absolutně netuší, jestli vlastně dostane zaplaceno. Takové zakázky se potom objevují na inzertních serverech v několika RK a ani jedna z nich nedělá nic navíc co by Vám nějak pomohlo prodat nemovitost lépe. Ba naopak, duplikované zakázky v potencionálních kupujících vyvolávají pouze otázky a pochybnosti.

Já osobně bez smlouvy o výhradní spolupráci nepracuji, a to hlavně protože do svých zakázek investuji až 30 % ze své budoucí provize a kdybych po 3 měsících zjistil, že nedostanu zaplaceno a ještě jsem v mínusu, tak budu muset přijít domu a říct „Zlato, promiň, tento měsíc to nevyšlo, nemáme ani na rohlíky.“

Smlouva samozřejmě není jen ochranou pro makléře, aby nepracoval zadarmo, ale je taky ochranou pro Vás.

Je zvláštní, že lidé nemají problém odškrtnou cokoli na internet jako například podmínky na Facebooku. Víte, že Facebook může veškerý váš soukromý obsah použít ke komerčním účelům? Dali jste jim k tomu souhlas (podepsali smlouvu), takže můžou.

Lidé všechno na internetu odkliknou bez přečtení, sdílí své soukromí, ale když jde o podpis smlouvy realitnímu makléři, tak to ne. Svěří nemovitost i za několik miliónu do rukou někomu bez podepsané smlouvy a čekají, co se stane. No může se taky tímto způsobem stát, že makléři se povede najít kupec za 3 milióny, ale ví, že kývnete na 2 a hle hurá milionek v kapse!

Ale za to nemůže ten nečestný makléř, za to může pouze to, že jste nechtěli přeci tu smlouvu, ve které by bylo definováno, kolik z toho makléř bude mít.

Pokud tedy zvažujete prodej nemovitosti, chcete mít vše bez-starostí a chcete za nemovitost dostat více než Váš soused, který říkal, že makléři jsou zloději, a že na bazoši to prodal za týden, tak se mi ozvěte a domluvíme si nezávaznou schůzku.

Bude Vás to stát zhruba hodinu času a odejdete nabití o spoustu nových informací. Co bude dál už bude pouze a jen na Vás.

Porovnejte nabídky