Výsledky vyhledávání

Proč kupovat nemovitost přes RK?„Kup si raději nemovitost přes soukromníka, s realitkou zaplatíš mnohem více.“ Přesně tuto větu už jistě slyšelo mnoho z vás, co se chystáte nějakou nemovitost koupit. Jasně, tato myšlenka určitě vznikla u lidí, kteří měli s makléři negativní zkušenost. Pokud ale makléř svou práci odvede opravdu poctivě, může být koupě přes RK pro vás opravdovou výhodou.

Úplně první myšlenka, co většinu z vás v této spojitosti napadne, je, že při koupi nemovitosti přes soukromého inzerenta určitě zaplatíte nižší částku, takže vlastně ušetříte. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti totiž neušetříte vůbec nic a ve výsledku můžete ještě pěkně naletět!

Pojďme si tedy ukázat hned několik důvodů, proč je lepší koupit si nemovitost přes realitní kancelář.

KUPNÍ CENA NENÍ VYŠŠÍ

Provize realitního makléře je totiž zahrnuta v kupní ceně. Takže pokud se nemovitost prodává přes realitní kancelář, vůbec to neznamená, že kupní cena bude vyšší, než když ji prodává soukromý inzerent. Veškeré úkony makléře platí prodávající a odečítá se z kupní ceny. V případě, že budete kupovat nemovitost bez makléře, zaplatíte stejnou cenu, akorát majiteli zůstane více peněz.

OPRAVDU SPRÁVNÁ CENA NEMOVITOSTI

Nemovitost kupujete přesně za tolik, kolik má stát. Kdykoliv ke mně totiž přijde klient s tím, že chce prodávat svou nemovitost, tak první zpracujeme tržní odhad nemovitosti. Díky tomu totiž zjistíme reálnou cenu. A vy tak zbytečně neplatíte vyšší částku, než je opravdová cena nemovitosti.

ODHALENÍ NEDOSTATKŮ

Nemovitost si makléř nejdříve zkontroluje – mrkne na ni v katastru nemovitostí, zjistí její technický stav a včas odhalí případné nedostatky. A to je opravdu k nezaplacení. Hádám, že nikdo z vás nechce koupit byt nebo dům, který vám za měsíc spadne na hlavu, že ne?

SMLOUVY, SMLOUVY A ZASE TY SMLOUVY

Rezervační smlouva, budoucí smlouva o smlouvě kupní, kupní smlouva….
Další výhodou je určitě to, že vám realitní makléř zajistí právní servis. Já třeba spolupracuji s ověřeným právníkem, protože chci, aby vaše smlouvy byly opravdu v pořádku a nenaletěl jak kupující, tak ani prodávající.

ZABEZPEČENÍ ŘÁDNÉHO PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI, VČETNĚ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ

Na předání nemovitosti, stejně jako při podpisu kupní smlouvy, budu s vámi a dohlídnu na vše tak, aby to proběhlo v pořádku.

 

Raději tedy nekupujte nemovitost na vlastní pěst od soukromého inzerenta, opravdu se do nemusí vyplatit. Pokud se rozhodnete koupit nemovitost z mého portfolia, víte, že na všechny úkony dohlíží opravdový odborník s dlouholetou praxí, a tak vám mohu slíbit, že určitě nenaletíte a vše proběhne úplně bez-starostí. 

Pokud tedy i vy chcete koupit nemovitost úplně bez-starostí, tak se podívejte na moji nabídku na www.michaelamarinkova.cz, třeba vám nějaká padne do oka.  A pokud ne, tak mi zavolejte na +420 724 422 536 nebo napište na marinkova@bez-starosti.cz, řekněte mi vaše představy a třeba něco společně najdeme.

 

Porovnejte nabídky