Výsledky vyhledávání

Proč mají makléři špatnou pověst?Není to tak dávno, co jsem napsal příběh o prodeji krásné vily v Karviné, která se prodávala opravdu dlouho, a to hlavně kvůli neprofesionální práci makléře.

Dnes si dáme další podobný příběh a opět v ní hrál roli makléř z jedné z největších RK u nás i ve světě.

Mnoho lidí si pořád myslí, že když je nějaká značka největší, tak bude asi i nejlepší, ale co se týče realit opak bývá často pravdou. Neříkám, že tyto sítě nemají kvalitní makléře, ale pouze jen to, že velká značka nic neznamená a je to jen o lidech.

Nebudu rozpitvávat celý příběh, který mi klienti řekli, protože jsem ještě nic tak neuvěřitelného neslyšel, ale vypíchnu alespoň něco málo. Fotky z prezentace onoho makléře, které si ukážeme, mám díky tomu, že pan makléř fotil fotoaparátem mých budoucích klientů.

Hold svou super zrcadlovku prý zapomněl v autě, a tak to vyřešil po svém…

 

 

Podle fotografii můžeme vidět, že pan makléř nastoupil 16. 3. 2019, kdy nafotil byt a předpokládám, že ještě onen den stihl prásknout vše do inzerce a podle toho, co jsem slyšel, tak celý popis inzerátu měl zhruba 6 slov a když byl makléř dotázán, proč tomu tak je, řekl, že má z praxe ověřeno, že lidi nechtějí číst. Zajímavá úvaha…

5. 11. 2019 – tedy po téměř 8 měsících marného prodeje mi zazvonil telefon a na druhé straně byl můj budoucí klient, který se mě ptal, jestli bych jim s touto situací uměl pomoci.

Za pár dní jsme se sešli, promluvili si a já jen nevěřícně kroutil hlavou a opět jsem si říkal, že se absolutně nedivím, že mají makléři tak špatnou pověst. Naštěstí moji klienti to nezkusili po vlastní ose a na makléře hned nezanevřeli, protože se obrátili na mě a já dostal tu možnost celou situaci napravit.

Majitelé bytu měli koupený dům, který rekonstruovali a peníze z prodeje by jim už přišly vhod. Přeci jen už prodávali neuvěřitelných 8 měsíců, a tak jsem vše začal organizovat tak, abychom celou prezentaci mohli spustit co nejdříve.

Bohužel já takový profík, co zvládne během jednoho dne zpracovat kompletní prezentaci a šoupnout vše do inzerce, nejsem, tak jsem zavolal mému skvělému fotografovi Michalu Jandorovi, jestli by mohl přijet co nejdříve. Domluvili jsme si termín 12. 11. 2019 a hned na to jsem volal klukům z Cousin’s Production, s kterými točíme video prohlídky, zda bychom mohli točit taky v tomto týdnu. Domluvili jsme se na 14. 11. 2019.

Když jsem Michalovi říkal celý příběh o tomto bytě, jak to probíhalo, tak okamžitě řekl, že tohle prostě musíme sepsat a všem ukázat nejen to, jak by práce realitního makléře vypadat neměla, ale hlavně ukázat, jak by vypadat měla. Psal jsem to v několika mých článcích na www.jansznapka.cz, že mezi makléři bývá propastný rozdíl jako mezi Trabantem a Ferrari, a proto je třeba pečlivě vybírat, s kým do spolupráce při prodeji nemovitosti půjdete. Je to vesměs stejné jako v jakékoli jiné profesi….

Celou prezentaci jsem spustil 18. 11. 2019 někdy večer, první prohlídka proběhla ještě v tomto týdnu a prohlídka s novým majitelem bytu byla 6. 12. 2019, takže ani ne za měsíc.

Převod bytu proběhl ještě před Vánoci, a tak měli moji klienti u štědrovečerní večeře o něco lepší náladu, protože jim ubyla starost.

Máme nový rok 2020 a doufám, že podobných případů, kdy budu předělávat nekvalitně zpracovanou zakázku bude co nejméně. V loňském roce to byly celkem 3 zakázky a jednu ještě dodělávám, ale jsem si jistý, že klapne taky 🙂

Každopádně je to jen na vás, jestli se rozhodnete jít cestou samo prodeje, s nějakým jiným makléřem a nebo se mnou, ale věřte tomu, že já udělám vše pro to, abychom společně dosáhli nejlepších výsledků.

Pokud jste ještě nečetli článek, o kterém píši na začátku, a zajímá Vás, tak jej najdete na http://bit.ly/vprib.

Ale ještě než na něj kliknete, tak koukněte na porovnání pár fotografii z mé prezentace…

 

A taky na video prohlídku, kterou jsme k tomuto bytu natočili…..

 

Bezpečný prodej nemovitosti je dlouhý a složitý proces, ale vím jak na to. Zavolejte mi na +420 733 310 002 a buďte bez-starostí.

Porovnejte nabídky