Výsledky vyhledávání

Strašák jménem EXEKUCEVíte, že podle statistik má každý 10. Čech exekuci? Je to šílené číslo, viďte?

Když si to člověk uvědomí, tak se zamyslí, kolik zná vlastně lidí a dojde mu, že dost pravděpodobně se někteří z nich s tímto problémem potýkají.

Exekuci se dá předejít, ale spousta lidí dluhy prostě neřeší, nepřebírají raději poštu a myslí si, že ono to nějak vyšumí. Bohužel však dluhy nevyšumí, a tak přichází na řadu exekuce, která ne jen že není příjemná, ale taky Vás připraví o mnohem více peněz, než bylo původně nutné.

Věděli jste, že odměna exekutora při vymožení částky 2 500 000 Kč je přibližně 454 000 Kč?

Podívejte se na kalkulačku pro výpočet odměny exekutora.

Pokud Vám tedy exekutor obstaví nemovitost a prodá ji za uváděných 2 500 000 Kč, ale váš dluh byl 2 100 000 Kč, tak stále ještě dlužíte!

Pokud se někoho již exekuce dotkla a jeho dluhy nepřevyšují hodnotu jeho majetku, tak se stálé dá dluhy vyplatit a nemovitost prodat mimo dražbu, kterou by exekutor nařídil.

Je to nejlepší způsob, jak se zbavit dluhu co nejefektivněji a zůstat tak bez dluhů.

Když necháte exekuci zajít tak daleko, že se Vaše nemovitost bude dražit, tak vyvolávací cena bude 66.67 % ze zpracovaného odhadu nemovitosti. Sečteno podtrženo, nemovitost se prodá za méně než je tržní hodnota plus náklady exekutora, a i když jste nebyli předlužení, tak najednou nemáte majetek a stále ještě můžete klidně dlužit.

V případě, že je člověk předlužen a nemá majetek, kterým by šlo pokrýt dluhy, tak mu nezbývá nic jiného než se pokusit o vyhlášení insolvence. V tomto případě budete pravděpodobně pár let strádat, ale určitě je to lepší, než kdyby měl člověk na krku neřešitelnou exekuci do konce života.

Zadlužit se a spadnout na dno může každý z nás, ale je na každém, jestli situaci bude aktivně řešit a vyhlížet lepší zítřky nebo se zahrabe v dluzích na celý život.

Máte podobný problém? Nebo víte o někom, komu by přišla vhod konzultace ohledně těchto problému? Zavolejte mi na tel. +420 733 310 002,  domluvte si schůzku a společně vymyslíme to nejlepší řešení.

Porovnejte nabídky