Výsledky vyhledávání

Tajemství odhaleno! Jak vznikají realitní fotky?Určitě jste si už někdy všimli, že některé fotky u inzerátů jsou hezčí než jiné a ty rozdíly mezi nimi jsou mnohdy dost velké. Víte, ale jak vznikají ty krásné realitní fotky? Dnes vám prozradím pár mých tipů. Než se ale tak stane, povím vám jeden příběh o tom, jak jsem se k realitní fotografii vůbec dostal.

Svůj první foťák jsem si koupil před 10 lety, když se mi narodila moje první dcera Viktorie. Chtěl jsem jí udělat nějaké pěkné fotky na památku. Mobilní telefony tehdy ještě neuměly to, co dnes, a tak bylo jasno – jelo se pro foťák.

Když už jsem tedy měl foťák doma, přemýšlel jsem, jak jinak bych ho mohl ještě využít. Hodně se mi líbili krajinářské fotografie. Tři roky jsem pak strávil běháním po různých kopcích, lesích a při nádherných západech slunce. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, tak fotky krajiny jsou jedny z nejtěžších, takže jsem se díky tomuhle, tehdy novému koníčku, naučil spoustu věcí.

Brzy mi ale focení krajinek přestalo stačit a rozhodl jsem se, že se posunu ještě dál a začnu fotit svatby. Tehdy to pro mě byla velká výzva, protože u těchto fotek má člověk jen jeden pokus a nemůže se splést. Nebo už jste snad viděli někoho, kdo se ženil znovu jen proto, že na první pokus se svatební fotky nepovedly? To určitě ne. Zároveň je to ale tak důležitý okamžik v životě, že bych si nikdy nevzal na triko to, že by fotky vypadaly hrozně.

Mezi fotografy se často říká: Kdo umí nafotit svatbu, ten je opravdový fotograf.

Po 3 letech konečně přišla moje první výstava, kterou jsem pořádal společně s mým otcem, který je malíř valašské krajiny. Spojení našich koníčků bylo velmi zajímavé – já jsem fotil, on maloval.

A teď se konečně dostáváme k realitním fotografiím….

Realitním makléřem jsem se stal před 5 lety a díky tomu jsem se rozhodl, že se naučím fotit i nemovitosti. Na realitní fotografie ale neexistovaly žádné návody a postupy, takže jsem se vše musel naučit od základů sám. Ale to byla pro mě další výzva! V bez-starostí jsem vytvořil skripta, díky kterým mohu školit naše makléře. Do dnes jsem školím i fotím všech šest našich poboček.

A dnes tedy vám poodhalím i pár mých tajemství….

  1. Velmi důležitý je tzv. homestaging – tedy příprava nemovitosti před začátkem focení. V této fázi naaranžujeme do interiéru různé dekorace a mnohdy přineseme i nějaký nábytek, aby na fotografii vše vypadalo pěkně, urovnaně a všechno krásně ladilo.
  2. Musíme najít vhodnou dobu, kdy fotografie zvyknou. Ta není vždy stejná, protože záleží na otočení nemovitosti. Ideální je slunné počasí a doba, kdy slunce svítí do oken. Pokud tuto možnost nemáme, tak mi vypomáhají záblesková nebo stálá světla, někdy i kombinace obou. Ty se ale většinou používají u luxusních exkluzivních nemovitostí.
  3. Další krok vás asi moc nepřekvapí. Důležité je mít opravdu kvalitní foťák. Já osobně používám zrcadlovku Canon a 5-6 objektivů, které střídám podle potřeby. Dále je velmi důležitý pevný a kvalitní stativ a případně také dálková spoušť.
  4. A na závěr se vytvořené fotografie musí upravit. Tady se člověk určitě neobejde bez velmi výkonného počítače a kvalitního softwaru.

Pokud se vám moje fotografie líbí, mám pro vás na závěr ještě takový bonus. Rád bych vás totiž srdečně pozval na mou výstavu, která bude na podzim v Soláni. O přesném datu vás ještě budu včas informovat. Budu se na vás moc těšit!

 

 

 

Porovnejte nabídky